Rold Skov OK

Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
19-07-2020
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Nørrekov (1:10000) Orla Vitting

Sommerferie o-løb alá Corona Posterne er ude i en uge.
15-08-2020
kl.13 Hanebuen 23 Skørping Nord Helge Søgaard
Elizabeth Borchorst
Klubmesterskab som sprint pointløb i bynært naturområde.
22-08-2020
kl.13 - 13:30 12 - Røverknolden P-plads Nørrekov (1:10000) Jan Scheel
Elizabeth Borchorst
Rebild 2-Dages
23-08-2020
Nørrekov (1:10000) RSOK

Rebild 2-Dages Tilmelding via o-service.
29-08-2020
kl.13 - 13:30 2 - Fruesko P-plads Nørrekov (1:10000)

05-09-2020
kl.13 - 13:30 23 - Sekshøje plantage Sekshøje Walther Rahbek
Helmut Hilden
Start på Kammerherrevej Instruktør: Orla
12-09-2020
kl.13 - 13:30 15 - Stendalen Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Ole Thy
Bodil Thy
Strimmelløb (Skridt og Kompas) Instruktør: Elizabeth
19-09-2020
kl.13 - 13:30 14 - Statsskovdistriktets P-plads Mosskov (1:10000) Morten Kappel Jensen
Mette Kappel Jensen
26-09-2020
kl.13 - 13:30 Intet T-løb

27-09-2020
Stævne Karup OK

Erstatning for divisionsmatch. Tilmelding via o-service.
03-10-2020
kl.13 - 13:30 kommer Jesper Thy
Trine Esmark
Kurvetræning Instruktør: Orla
10-10-2020
kl.13 - 13:30 3 - Havdalspladsen Rold Nørreskov og Skørpinglund Henrik Houmøller
Nicolai Bloch
Instruktør: Ole
17-10-2020
kl.13 - 13:30 13 - Skørping Hallen Mosskov syd for hallen Hanne Veggerby
Kirsten Kjær Andersen
Instruktør: Orla
24-10-2020
kl.13 - 13:30 12 - Røverknolden P-plads Rold Nørreskov Syd/Vestlige del Orla Vitting
Anders Gammelmark
Frimærkeløb (Bomteknik)
31-10-2020
kl.13 - 13:30 Terndrup Idrætscenter Terndruplund Walther Rahbek
Ole Jensen
Instruktør: Elizabeth
07-11-2020
kl.13 - 13:30 Efterårsstafetten Mariager Fjord OK

14-11-2020
kl.13 - 13:30 20 - Bælum Skovpavilion Bælum Ole Jensen
Jette Jensen
Instruktør: Elizabeth
21-11-2020
kl.13 - 13:30 22 - Oplev krat Thingbæk Kalkmine Walther Rahbek

Instruktør: Elizabeth
28-11-2020
kl.13 - 13:30 Støvring Rådhus Støvring By Nicolai Vangsgaard
Casper Holmgaard Jensen
05-12-2020
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Nørrekov (1:10000) Trine Friedrich
Michael Niss
Fjerne stier (Fin-o) Instruktør: Orla
.