Rold Skov OK

Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
11-04-2020
AFLYST Påskeløb

AFLYST
14-04-2020
kl.16.45 22 - Oplev krat Røde Møllevej 4
Peter Bobach
Kurvetræning
18-04-2020
kl.13 - 13:30 9 - Rebild National Park Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Jesper Thy
Trine Esmark
21-04-2020
kl.16.45 18 - Tveden P-plads
Valdemar Agerholm
Fin-O
26-04-2020
Divisionsmatch 1.div Nørrekov (1:10000)

RSOK arrangerer matchen, men alle kan deltage på åbne baner selv om vi ikke selv er med i matchen.
28-04-2020
kl.16.45 14 - Statsskovdistriktets P-plads
Mette Flyvbjerg
O-løb, O-track
02-05-2020
kl.13 - 13:30 2 - Fruesko P-plads Nørrekov (1:10000) Henrik Houmøller
Nicolai Bloch
Kurver (perlekædeløb) Instruktør: Ole
03-05-2020
DIVISIONSMATCH 2.div Silkeborg Sønderskov Vest Silkeborg OK

AFLYST
05-05-2020
kl.16.45 17 - Troldeskoven P-plads
Sarah Byskov
De små træner de store
09-05-2020
kl.13 - 13:30 17 - Troldeskoven P-plads Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Peter Bobach
Jens Søndergaard
Instruktør: Orla
12-05-2020
kl.16.45 13 - Skørping Hallen
Morten Kappel Jensen
O-sprint
16-05-2020
kl.13 - 13:30 Støvring Gymnasium Støvring By (1:5000) Hanne Veggerby
Arne Mortensen
Sprint Instruktør: Ole
19-05-2020
kl.16.45 10 - Rebild Skovhuse
Anne Riis
Stafet
21-05-2020
Nordjysk Stafet

23-05-2020
kl.13 - 13:30 3 - Havdalspladsen Nørrekov (1:10000) Ole Thy
Bodil Thy
Instruktør: Elizabeth
26-05-2020
kl.16.45 9 - Rebild National Park
Laura Bobach
Kurveorientering
30-05-2020
kl.13 - 13:30 10 - Rebild Skovhuse Fællesskov & Mosskov (1:10000) Peter Henneby
Agner Rokos
Instruktør: Orla
02-06-2020
kl.16.45 15 - Stendalen
Minna Hald Andersen
Korthusk
06-06-2020
kl.13 - 13:30 14 - Statsskovdistriktets P-plads Mosskov (1:10000) Michael Niss
Trine Friedrich
Fin-o (fjerne stier) Instruktør: Ole
09-06-2020
kl.16.45 16 - Store Økssø P-plads
Jan Christiansen
O-løb, O-track
13-06-2020
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Nørrekov (1:10000) Nicolai Vangsgaard
Casper Holmgaard Jensen
Instruktør: Elizabeth
16-06-2020
kl.16.45 1 - Blåkilde P-plads
Sannie Ebert Jacobsen
Korridorløb
20-06-2020
kl.13 - 13:30 Skovbørnehaven i Arden Hesselholt Mariager Fjord OK

Instruktør: Ole
23-06-2020
kl.16.45 Kommer senere
Jakob Madsen
Sommerspas
23-08-2020
DIVISIONSMATCH 1.-3.div RSOK

Alle skal afsted, vi skal forsvare vores position i 2. division. Tilmelding via o-service.
27-09-2020
DIVISIONSMATCH 2.-3.div Karup OK

Alle skal afsted, vi skal forsvare vores position i 2. division. Tilmelding via o-service.
.