Kalender
Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning
Tryk her for at se et kort over startsteder
Dato | Start-tid | Mødested | O-kort | Banelægger Hjælper |
Bemærkninger |
---|---|---|---|---|---|
19-03-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Anders Gammelmark |
Postindsamling: Rune | |
23-03-2024 |
kl.13 - 13:30 | 3 - Havdalspladsen | Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000) |
Lars Otte Minna Hald Andersen |
|
30-03-2024 |
|
Påskeferie | |||
02-04-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Jan Christiansen |
Postindsamling: Jan | |
06-04-2024 |
kl.13 - 13:30 | 18 - Tveden P-plads | Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000) |
Michael Niss Walther Rahbek |
Kortet er nyrevideret i 2023 Vestlige del af Vælderskoven |
09-04-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Anders Gammelmark |
Postindsamling: Anders | |
13-04-2024 |
kl.13 - 13:30 | 13 - Skørping Hallen | Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000) |
Mette Rackham Håkansson Jane H |
Syd for Skørping Hallen |
16-04-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Johan MacLassen |
Postindsamling: Johan | |
20-04-2024 |
kl.13 - 13:30 | 1 - Blåkilde P-plads | Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000) |
Carsten Lind Clemmensen |
De store bakker mod vest |
23-04-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Jan Christiansen |
Postindsamling: Bjørn | |
27-04-2024 |
kl.13 - 13:30 |
|
Divisionsmatch om søndagen derfor intet t-løb | ||
28-04-2024 |
|
Divsionsmatch Tilmelding på o-service | |||
30-04-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Mette |
Postindsamling: Mette | |
04-05-2024 |
kl.13 - 13:30 | 20 - Bælum Skovpavilion | Bælum Sønderskov (02.6) (1:10.000) |
Walther Rahbek |
|
07-05-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Johan MacLassen |
Postindsamling: Johan | |
11-05-2024 |
kl.13 - 13:30 | 10 - Rebild Skovhuse | Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000) |
Jesper Thy Trine |
Centrale og sydlige del af Vælderskoven ikke Rebild Bakker |
14-05-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Mette |
Postindsamling: Astrid Ø. | |
18-05-2024 |
kl.13 - 13:30 | 6 - Møldrupvej - Nordligste P-plads | Skørping Syd (02.9.S) (1:5.000) |
Henrik Houmøller Walther Rahbek |
Start på World Orienteering Day. Der løbes på bynært kort over Mosskov øst for banen og Skørping syd. Nyt kort! |
21-05-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Jan Christiansen |
Postindsamling: Jan | |
25-05-2024 |
kl.13 - 13:30 | 9 - Rebild Porten P-plads | Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000) |
Johan MacLassen |
Slut på World Orienteering Week. Der løbes i Rebild Bakker. OBS: Løbet er lukket for deltagere i DM 2025 |
28-05-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Jan Christiansen |
Postindsamling: Rune | |
01-06-2024 |
kl.13 - 13:30 | 22 - Thingbæk Kalkminer P-plads | Oplev Krat (02.11) (1:5.000) |
Walther Rahbek |
|
04-06-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Michael Niss |
Postindsamling: Michael | |
08-06-2024 |
kl.13 - 13:30 | 16 - Store Økssø P-plads | Rold Skov Hesselholt (02.4) (1:10.000) |
Helmut Hilden |
OBS NYT startsted til Hesselholt |
11-06-2024 |
kl.16:45 - 18 | 13 - Skørping Hallen |
Mette |
Postindsamling: Mette | |
15-06-2024 |
kl.13 - 13:30 | 2 - Fruesko P-plads | Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000) |
Walther Rahbek |
Vi løber øst for Buderupholmvejen på vestlig del af Teglgården (forventes revideret vest for jernbanen) |
18-06-2024 |
kl.16:45 - 18 | 4 - Klubhuset - Mosevej 9 |
Michael Niss |
Postindsamling: Bjørn |